Červen 2015

Pivo v devět ráno

8. června 2015 v 20:52 alkohol není jídlo. prej. 2015
(tohle je článek o někom, kdo asi je jeden z mých nejlepších kamarádů, který asi byl jeden z mých nejoblíbenějších lidí, a který rozhodně nikdy nebude nikým víc, než byl na lyžařskym kurzu v prváku... a o kterým sem tu nikdy nepsala)
Utopila sem tě, protože si mě podrazil. Tehdy sem tě totálně vymazala, uplně sem zazdila tvojí existenci, nesnášela jsem, jak se nesměješ mejm vtipům, který si měl rád, jen proto, že si prostě nemoh. Dal si mi pocit, že sem mizerná, a že za všechno můžu já. Dal si mi pocit, že sem kus hovna a donutil si mě samotnou pochybovat o mých životních rozhodnutích, za kterými jsem si vždycky tak moc stála. Byla jsem tvůj kamarád, byla sem sakra tvůj kamarád a to je docela milá povinnost, něco, co se nedá jen tak nechat být. A tak to ve mně zůstalo a ty ses ani nepozastavil, nebo jsi tak aspoň vypadal.
A teď si tady. Chodíš s námi do hospody, mícháš mi modrý drinky s brčkem a cukrem a citronem, balíš nám brka, řikáš mi bejby. Si zpátky a chceš být kamarád a já taky chci a docela nám to jde, ale všichni si myslí, že se mnou spíš. Protože sme se přece nesnášeli. A co se nesnáší, to se spolu začne bavit jen proto, že to spolu šuká, to je přece jasný.
A tak teď chodíme do posilovny, já se s Tebou bavim o mym fungujícím vztahu, ty se se mnou bavíš o mizernym bejvalym vztahu, co nám to kamarádství tak posral. A nespíš se mnou. A teď mi řekni, jak se mám cítit v bezpečí, jako když jsi bejval můj kamarád dřív? Jak se mám asi cítit v pořádku, když se bavím s tebou a ty se mi omlouváš a zas balíš ty brka a já tě seznamuji s tím, kterýho miluju a vím, že ho nesnášiš, ale říkáš mi, jak je skvělej, protože mě máš rád. A já vím, že je skvělej a snažím se tě přinutit, abys ho měl taky rád. Neříkej mi, že necejtíš, že se bojim řečí lidí, protože každej je silnej a nikomu na řečech lidí nezáleží, dokud ty řeči nelezou do jejich soukromí a nenutěj je vysvětlovat hovna, který ani nemaj vysvětlení. Tys ten silnej nebyl a teď si myslíš, jak je to jednoduchý, protože já sem malá, temná holka, která přece tohle zvládá. Chodíme hrát o poledkách basket, i když měřim necelej metr šedesát a sem tak mizerná, že by mě nechtěli ani na paralympiádě, ty se mi směješ a já se jen vždycky těším, až budu s tím mým, ale s vědomím, že mám i tebe, když tu on nebude, protože ty mě taky znáš, víš, že mě máš jen chytit za ruku, když brečím, protože lidskej kontakt zvládám dost mizerně. Víš o mně tolik, kolik ví i on a tak je prostě v pořádku, když můj život zahrnuje vás dva. S ním chci žít a tebe mít, abych nikdy nebyla sama. Sem zasraná čubka, co tě chce mít na kafe, na pivo v devět ráno, na průsery a na tenhle zpíčenej život, takže mě, prosím, už znovu nepodrážej. Prosím tě, protože to bych nechtěla zvládat, už zase. Mám sice někoho, koho miluji, ale potřebuju prostě i někoho, kdo mě má rád. Uplně čistě rád. Jako ty mě a já tebe. Doufám, že tohle je přátelství, protože jinak jsem to nepochopila. Chtěla bych tě poprosit, abys už nikdy neodcházel dál, než jsi teď. Takhle je to v pořádku. Bejt s tebou v tomhle životě a sdílet radosti z lásek, smutky z neúspěchů a ty totální prohry, co se nám dařej tak nějak celej život... chtěj mě prosím taky. Ne moc, ne málo, ale takhle.